صرفه جویی در مصرف انرژی با ایزوگام

حتماً تاکنون عبارت صرفه جویی در مصرف انرژی با ایزوگام به گوش شما خورده است. همه ما می‌دانیم که ایزوگام یک نوع عایق رطوبتی است. از این عایق رطوبتی برای آب بتدی ساختمان‌ها و جلوگیری از ایجاد نم و نشتی در آن استفاده می‌شود.

اما مسئله صرفه‌جویی در انرژی نیز مسئله دیگری است که می‌توان آن را از فواید دیگر این عایق دانست. حتماً اين سؤال برای شما ایجاد شده است که چطور یک عایق رطوبتی می‌تواند سبب صرفه‌جویی در مصرف انرژی شود؟

صرفه جویی در مصرف انرژی با ایزوگاممنظور از صرف جویی در مصرف انرژی، صرفه جویی در مصرف کدام انرژی‌ها است؟ چگونه می‌توان از ایزوگام برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده کرد؟ آیا تمام انواع ایزوگام این قابلیت را دارند؟

برای پاسخ به این پرسش‌ها در ادامه ایزوگام و ویژگی‌های آن را بررسی می‌کنیم و به شما می‌گوییم که چطور این عایق رطوبتی می‌تواند از هدر رفت انرژی جلوگیری کند.

چطور ایزوگام می‌تواند سبب صرفه جویی در مصرف انرژی شود؟

محتوا این مقاله در رابطه با صرفه ‌جویی در مصرف انرژی با ایزوگام است بنابراین مهم‌ترین مفهوم آن، این است که بدانیم ایزوگام چطور می‌تواند این کار را انجام دهد.

ایزوگام در حقیقت نوعی عایق در برابر گرما و سرما نیز محسوب می‌شود. از همین رو با کمک کردن در کاهش هزینه‌های گرم کردن و خنک کردن منزل سبب صرفه‌جویی در هزینه‌ها و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

برای مثال وقتی پشت بام و دیوار منزل خود را با استفاده از ایزوگام می‌پوشانید عملاً لایه‌ای دیگر به آن می‌افزایید. این لایه از الیاف و قیر با درصد خلوص بالا تشکیل شده است که خود جذب کننده گرما هستند.

 از همین رو از خروج گرمای ایجاد شده در منزل شما ممانعت به عمل می‌آورند. بنابراین برای گرم کردن ساختمان نیاز به انرژی کمتری خواهید داشت.

 در فصول گرم سال نیز که از لوازم سرمایشی برای خنک نگه داشتن فضای داخلی ساختمان استفاده می‌شود، ایزوگام‌ها می‌توانند از هدر رفت انرژی جلوگیری کنند. چراکه ایزوگام مانند یک کاور تمام درزها و راه فرار انرژی را می‌پوشاند، درنتیجه هوای خنک داخل فضای منزل شما محبوس خواهد شد. از همین رو برای خنک کردن آن نیازی به صرف انرژی بیشتر نیست.

اگر از ایزوگام با سطح براق مانند ایزوگام‌های دارای روکش آلومینومی استفاده شود؛ سطح براق آن سبب می‌شود تا تابش خورشید دیوار پشت بام را گرم نکند. به‌عبارتی این عایق سبب انعکاس نور خورشید خواهد شد.

چگونه می‌توان از ایزوگام برای صرفه‌ جویی در مصرف انرژی استفاده کرد؟

براي صرفه جويي در مصرف انرژی با ایزوگام تنها کافیست از این عایق رطوبتی در سقف واحد مسکونی، دیوارها، کف و … استفاده کنیم.

 در این‌صورت نه‌تنها می‌توانیم ساختمان منزل و اداره خود را از نم و رطوبت و حجوم حشرات موذی در امان نگه داریم، بلکه می‌توانیم به میزان 10 الی 15 درصد نیز در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنیم.

صرفه جویی در مصرف انرژی با ایزوگام 2اگر نصب ایزوگام به درستی انجام شده باشد و از ایزوگام مرغوب نیز برای عایق کاری ساختمان استفاده شود، حداقل می‌تواند به مدت 10 الی 15 سال عمر کند. با توجه به عمر مفید ایزوگام میزان صرفه‌جویی در مصرف انرژی بسیار قابل توجه خواهد بود. هرچقدر فضای بیشتری از خانه خود را با ایزوگام پوشش دهید، هم آن را در برابر حشرات و نم محافظت کرده‌اید و هم مبلغ قابل توجهی را از در دراز مدت از صرفه‌جویی انرژی پس‌انداز خواهید کرد.

آیا تمام ایزوگام‌ها دارای قابلیت صرفه ‌جویی در مصرف انرژی هستند؟

برای صرفه جویی در مصرف انرژی با ایزوگام باید از نوع مرغوب آن استفاده کرد. مسلماً همه ایزوگام‌ها این توانایی را ندارند، چراکه مواد اولیه به کار رفته در آن‌ها بسیار متفاوت است.

اگر در هنگام خرید ایزوگام تنها قیمت آن را مدنظر قرار دهید و سعی کنید که ارزان‌ترین نوع آن را تهیه کنید، نه‌تنها به هدف خود یعنی نصب یک عایق رطوبتی ماندگار و باکیفیت نمی‌رسید، بلکه ایزوگام نمی‌تواند وظیفه خود را در صرفه‎‌جویی در مصرف انرژی به‌درستی انجام دهد.

بنابراین بهتر است با مشورت یک متخصص، ایزوگام باکیفیتی را برای عایق بندی ساختمان تهیه نمایید تا بتواند عایق رطوبتی خوب و ماندگاری باشد و همچنین هدف شما را در صرفه جویی در مصرف انرژی تحقق بخشد.

در کنار کیفیت ایزوگام نوع آن، روکش به کار رفته در ایزوگام و تعداد لایه‌ها نیز در صرفه‌جویی در مصرف انرژی تأثیر دارند. برای مثال ایزوگام دو لایه عایق حرارتی بهتری نسبت به ایزوگام تک لایه است.

همچنین اگر از روکش‌های آلومینیومی نیز برای کاور کردن آن استفاده شده باشد، نه تنها عملکرد بهتری در برابر نفوذ رطوبت دارد؛ بلکه از توانایی بازتاب انرژی نیز برخوردار است. از همین رو می‌تواند هدف صرفه جویی در مصرف انرژی با ایزوگام را تحقق بخشد.

نتیجه گیری:

صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از ایزوگامگفتیم که نصب ایزوگام، نوع ایزوگام مصرفی و … نیز در عملکرد آن تأثیرگذارند. از همین رو برای صرفه جویی در مصرف انرژی با ایزوگام لازم است که  آن را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنیم و کار نصب آن را نیز به متخصصین حرفه‌ای واگذار کنیم.

مجموعه ایزوگام سایوند یک تیم حرفه‌ای در نصب و پخش ایزوگام در سطح تهران و کرج است. کارشناسان و مجریان این مجموعه همگی از تجربه زیادی در اجرای این عایق رطوبتی برخوردارند. از همین رو می‌توانند بهترین آن‌ها را متناسب با نیاز شما اجرا کنند.

همه این مزایا درحالی است که لازم نیست هزینه زیادی را برای خرید و نصب ایزوگام بپردازید. از آنجایی که ایزوگام سایوند خود پخش کننده مستقیم انواع ایزوگام است با حذف واسطه‌ها و عرضه مستقیم آن به مشتریان می‌تواند قیمت را تا حد زیادی پایین نگه دارد.

برچسب ها
نوشتهٔ بعدی
لکه گیری ایزوگام چگونه انجام می‌شود؟
نوشتهٔ پیشین
اجرای ایزوگام شیروانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button
× به ما در واتساپ پیام دهید