ایزوگام استخر

ایزوگام استخر ها برای عایق بندی این نواحی امری بسیار مرسوم و رایج است. همه ما با ایزوگام و کاربرد آن اشنا هستیم. ایزوگام نوعی عایق رطوبتی است که برای آب بندی بخش‌هایی که با آب سروکار دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استخرها نیز در حقیقت محل تجمع آب هستند. استخرها برای اهداف متفاوت مانند پرورش آبزیان، شنا و … به کار می‌روند؛ از همین رو آب همواره باید داخل آن‌ها باشد.

ایزوگام استخربرای ساخت استخرها از مصالحی مانند سیمان، کاشی و … استفاده می‌شود. این مصالح غیر قابل نفوذ نیستند و آب به‌راحتی در آن‌ها نفوذ می‌کند. این امر سبب خالی شدن آب استخر و مکش آن توسط زمین خواهد شد. برای جلوگیری از این مسئله در این مکان‌ها از عایق برای آب‌بندی استخر استفاده می‌شود. یکی از عایق‌هایی که برای آب بندی استخر به کار می‌رود ایزوگام است.در ادامه این مطلب با پوشش‌های متداول برای عایق بندی استخرها، مزایا و معایب نصب ایزوگام در استخرها و بهترین مرکز برای اجرای ایزوگام استخر، همچنین هزینه نصب این عایق رطوبتی آشنا خواهید شد.

پوشش‌های متداول برای عایق بندی استخرها

گفتیم که ایزوگام استخر یکی از روش‌های متداول برای آب‌بندی استخرها است. اما بجز ایزوگام روش‌های دیگری نیز برای عایق‌بندی استخرها وجود دارد. این پوشش‌ها بسته به نوع استخر متغیرند. برای مثال برای عایق کردن استخرهای خاکی از:

 1. خاک غیر قابل نفوذ
 2. عایق بندی با مصالح ساختمانی
 3. عایق بندی با استفاده از مواد قیری و ایزوگام
 4. پوشش‌های گیاهی
 5. پوشش بتنی
 6. پوشش پلیمری و پلاستیکی

و… نیز استفاده می‌شود. برای آب بندی استخرهای شنا نیز اغلب از موادی مانند:

 1. عایق‌های بر پایه رنگ و رزین و اکریلیک
 2. چسب sa12 (این چسب با سطوح سیمانی و بتنی پیوند خوبی برقرار می‌کند)
 3. ایزوگام و قیرگونی

استفاده می‌شود.

مزایا و معایب نصب ایزوگام استخر

ایزوگام استخرنصب ایزوگام استخر نیز مانند نصب هر عایق رطوبتی دیگر دارای مزایا و معایبی است. داستن این مزایا و معایب می‌تواند به شما کمک کند در انتخاب یک عایق رطوبتی مناسب برای استخر درست تصمیم‌گیری کنید.

مزایا:
 1. اجرای این عایق رطوبتی هزینه کمی دارد.
 2. می‌توان به‌راحتی یک تیم حرفه‌ای برای اجرای آن پیدا کرد.
 3. مصالح مورد نیاز برای اجرای آن همه جا در دسترس است.
 4. امکان استفاده از ایزوگام طرح دار نیز وجود دارد.
معایب:

 ایزوگام اغلب برای عایق‌بندی محل‎‌هایی مناسب است که کمتر با آب جاری و پرفشار در ارتباط هستند. ماده اولیه تشکیل‌دهنده ایزوگام پلیمرهای پایه قیری است. این پلیمرها برای عایق‌کاری سیمان یا بتنی که همواره در آب قرار دارند، مناسب نیستند.

ایزوگام قابلیت نفوذ ‌پذیری هوا یا بخار ندارد. این در حالی است که فشار آب در استخر منفی است و ایزوگام انعطاف‌پذیری و چسبندگی لازم را ندارد. از همین رو ممکن است پس از مدتی از سطح استخر کنده شود. به همین علت از معایب آن می‌توان به مواردی همچون:

 1. کنده شدن ایزوگام از بدنه سیمان
 2. ترک خوردن به دلیل عدم مقاومت کافی در برابر سرما و گرما

اشاره کرد. اما این معایب نشان از نامناسب بودن ایزوگام برای اجرا در استخرها ندارد. همگی این عوامل تا حد زیادی به نوع ایزوگام مصرفی و تیم اجرای ایزوگام بستگی دارد.

برای مثال یک تیم اجرای حرفه‌ای می‎‌داند که می‌توان جلوی کنده شدن ایزوگام از سطح را با استفاده از قیر خالص و مرغوب به عنوان ماده تکمیلی، گرفت. از قیر به‌عنوان چسبنده استفاده می‌شود. تنها ایراد استفاده از این روش این است که هزینه اجرای قیرگونی نیز به هزینه اجرای ایزوگام اضافه می‌شود، اما سلامت و ماندگاری ایزوگام استخر برای مدت طولانی تضمین خواهد شد.

بهترین مرکز برای اجرای ایزوگام استخر

همانطورکه گفتیم، مهارت تیم اجرایی در نصب ایزوگام استخر بسیار مؤثر است. این ایزوگام می‌تواند خوب و ماندگار باشد و نیاز شما را برای حفظ آب در استخر برطرف کند یا به‌ سرعت کنده شود و ترک بخورد.

نوع ایزوگام مصرفی و نحوه نصب آن تأثیر بسزایی در عملکرد آن دارد. از همین رو باید از خدمات مرکزی استفاده کنید که تجربه و مهارت کافی در اجرای این عایق رطوبتی را داشته باشد.

مجموعه ایزوگام سایوند یکی از باتجربه‌ترین و باسابقه‌ترین مراکز نصب ایزوگام در شهرهای تهران، قم، کرج و شهرهای زیر مجموعه این استان‌ها است.

کارشناسان این مرکز با نحوه صحیح نصب ایزوگام در استخر و انتخاب مناسب‌ترین ایزوگام از لحاظ درصد قیر به کار رفته برای اجرا در چنین محل‌هایی آشنا هستند. بنابراین می‌توانند این عایق رطوبتی را به نحوی اجرا کنند که بیشترین دوام و ماندگاری را داشته باشد.

هزینه نصب ایزوگام استخر

بطورکلی، هزینه نصب ایزوگام استخر به‌صورت متری محاسبه می‌شود. در این بین اگر استخر مورد نظر شما در کنار ایزوگام نیاز به قیرگونی نیز داشته باشد هزینه نصب آن بطور جداگلانه محاسبه خواهد شد.

ایزوگام استخر

استفاده از عایق ایزوگام در استخر

یکی از مزایای استفاده از خدمات ایزوگام سایوند این است که هزینه نصب ایزوگام توسط این گروه بسیار مناسب است. علت این موضوع هم این است که این مجموعه مرکز پخش مستقیم ایزوگام است.

به عبارتی ایزوگام سایوند محصولات مصرفی خود را از تولیدکننده اصلی تهیه می‌نماید و آن را بدون واسطه در اختیار مشتری قرار می‌دهد؛ از همین رو هزینه نصب ایزوگام توسط تیم سایوند بسیار مناسب است.

نتیجه‌گیری:

عایق‌های رطوبتی مختلفی برای استفاده در استخرها کاربرد دارند. ایزوگام استخر نیز یکی از انواع این عایق‌ها است. قیمت اجرای این ایزوگام بسیار به‌صرفه است.

میزان ماندگاری آن در استخرها و مناطقی که فشار آب منفی است نیز بستگی به نحوه اجرای آن دارد اگر از یک تیم حرفه‌ای برای اجرای ایزوگام کمک خواسته‌اید می‌توانید تا حد زیادی از میزان ماندگاری آن مطمئن شوید.

برچسب ها
نوشتهٔ بعدی
ایزوگام طرح دار چیست؟
نوشتهٔ پیشین
ایزوگام در مهرشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button
× به ما در واتساپ پیام دهید