ایزوگام ارزان

خرید و استفاده از ایزوگام ارزان دغدغه بسیاری از افراد است. به‌ویژه بساز بفروش‌ها که ساخت و تکمیل یک ساختمان را به‌صورت کلی قبول می‌کنند. این افراد برای به دست آوردن سود بیشتر سعی دارند که هزینه خرید و نصب مصالحی نظیر ایزوگام را کاهش دهند.

برای رساندن ایزوگام ارزان‌تر به دست مشتری، راه‌های متفاوتی وجود دارد. هر یک از این راه‌ها دارای مزایا و معایبی هستند. بنابراین فردی که به دنبال استفاده از ایزوگام با قیمت مناسب‌تر است باید هر یک از این مزایا و معایب را درنظر بگیرد و براساس آن تصمیم‌گیری نماید.

در ادامه این مقاله تعریفی از ایزوگام استاندارد و پارامترهایی که باید برای تشخیص آن به کار برده شود، ارائه خواهد شد. پس از آن نیز به بررسی و مزایا و معایب استفاده از ایزوگام ارزان‌قیمت و …. خواهیم پرداخت.

ایزوگام استاندارد و پارامترهای تشخیص آن

ایزوگام استاندارد ایزوگامی است که مشخصات آن با مشخصات ارائه شده توسط سازمان ملی استاندارد همخوانی داشته باشد. این مشخصات شامل طول، عرض، ضخامت، نقطه اشتعال، مقاومت کششی، مقاومت در برابر سرما و گرما هستند. برای تمام این پارامترها، مقدار مشخصی از سوی سازمان ملی استاندارد تعریف شده است.

بطورکلی تمام عوامل مانند مقاومت کششی، مقاومت در برابر سرما و … به ماده اولیه به کار رفته در ساخت ایزوگام بستگی دارند. این ماده اولیه قیر با درصد خلوص بالا است.

منظور از قیر با درصد خلوص بالا، قیر 60 الی 70 درصد است. گاهی اوقات برای تولید ایزوگام ارزان بجای قیر خالص از پودرهای معدنی استفاده می‌شود.

استفاده از این پودرهای معدنی سبب کاهش قیمت ایزوگام می‌شود؛ اما به همان میزان نیز از کیفیت آن می‌کاهد. از همین رو استفاده از این نوع ایزوگام راه خوبی برای کاهش قیمت نصب ایزوگام نیست.

اغلب وقتی از مواد نامرغوب در تولید ایزوگام استفاده شود؛ ایزوگام بوی بسیار بدی خواهد داد. همچنین با کشیدن دست به سطح پشتی آن رد سیاهی بر روی دست باقی می‌ماند.

یک ایزوگام باکیفیت اغلب دارای مقاومت کششی و مقاومت در برابر سرمای بسیار خوبی است. برای آزمایش این دو ویژگی می‌توانید ایزوگام را از طرفین بکشید. همچنین آن را برای مدت دو ساعت در فریزر قرار دهید.

اگر ایزوگام بر اثر کشش یا نیرویی که برای خم کردن آن در حالت منجمد وارد می‌شود کشیده نشود یا نشکند از مقاومت کششی و مقاومت در برابر سرمای خوبی برخوردار است.

ایزوگام ارزان

ایزوگام ارزان و مزایا و معایب آن

در بخش قبل از ایزوگام استاندارد صحبت کردیم و گفتیم که گاهی اوقات برای تولید ایزوگام ارزان از پودرهای معدنی به جای قیر با درصد خلوص بالا استفاده می‌شود. اما آیا تمامی ایزوگام‌های ارزان از مواد اولیه بی‌کیفیت ساخته شده‌اند؟

استفاده از این نوع مواد اولیه یکی از راه‌های کاهش قیمت ایزوگام است؛ اما تنها راه آن نیست. خرید از مراکز پخش و نصب معتبر نیز راهی برای کاهش قیمت ایزوگام است.

این مراکز با خرید و فروش مستقیم ایزوگام و از طریق حذف واسطه‌ها می‌توانند قیمت را پایین نگه دارند. از همین رو بهتر است کار اجرای ایزوگام را به یک مرکز پخش و نصب بسپارید تا اینکه از ایزوگام بی‌کیفیت برای کاهش هزینه‌ها استفاده کنید.

استفاده از ایزوگام با قیمت ارزان دارای مزایای بسیاری است. مهم‌ترین مزیت آن نیز کاهش هزینه‌ها است. این موضوع به خودی خود، فاکتور بسیار مهمی محسوب می‌شود. به‌گونه‌ای که می‌تواند سایر معایب استفاده از آن را پوشش دهد.

اما استفاده از این نوع ایزوگام دارای معایبی نیز هست. مهم‌ترین آن‌ها کاهش عمر مفید این عایق رطوبتی و خراب شدن زودهنگام آن است. البته این موضوع تنها درصورتی است که منظور از ایزوگام ارزان‌تر ایزوگام ساخته شده از مواد اولیه بی‌کیفیت باشد.

ایزوگام ارزان در کرج

گفتیم هر ارزانی دلیل بر بی‌کیفیت بودن ایزوگام نیست. در بخش‌های قبل یاد گرفتیم که چطور یک ایزوگام بی‌کیفیت را از ایزوگام باکیفیت تشخیص دهیم.

اما همانطورکه گفتیم با خرید این لوازم از فروشگاه‌های معتبر که پخش کننده ایزوگام هستند، می‌توان از ایزوگام ارزان در کنار ایزوگام باکیفیت استفاده کرد.

ایزوگام سایوند مرکز پخش و نصب ایزوگام در کرج و تهران است. این مرکز ایزوگام را با قیمت ارزان در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

البته دلیل قیمت ارزان ایزوگام مورد عرضه در این فروشگاه، به هیچ عنوان کم بودن کیفیت ایزوگام نیست. مرکز پخش و نصب ایزوگام سایوند، با تهیه این ایزوگام‌ها از تولید کننده اصلی و عرضه بدون واسطه آن به مشتری توانسته است، قیمت را بسیار پایین نگه دارد.

البته نوع ایزوگام نیز در این قیمت تأثیرگذار است. برای مثال قیمت ایزوگام فویل دار با قیمت ایزوگام معمولی اندکی متفاوت است.

ایزوگام ارزانقیمت نصب ایزوگام چگونه محاسبه می‌شود؟

برای محاسبه قیمت نصب ایزوگام باید مساحت و محل نصب ایزوگام را در نظر گرفت. اغلب کار نصب ایزوگام به‌صورت متری محاسبه می‌شود و بسته به نوع ایزوگام انتخابی نیز متغیر است.

برای مثال اگر قیمت نصب ایزوگام معمولی متری 3 هزارتومان باشد، قیمت نصب ایزوگام روکش دار متری 5 هزار تومان خواهد بود.

اما اگر به دنبال نصب ایزوگام ارزان در کرج هستید می‌توانید از خدمات مرکز پخش و نصب ایزوگام سایوند استفاده نمایید. چراکه این مرکز کار پخش ایزوگام را نیز خود انجام می‌دهد. از همین رو، می‌تواند قیمت نصب ایزوگام را تا حد زیادی پایین آورد.

نتیجه گیری:

استفاده از ایزوگام ارزان هزینه‌ها را کاهش می‌دهد؛ اما نمی‌توان به هر قیمتی از ایزوگام با قیمت پایین استفاده نمود. اگرچه با استفاده از یک ایزوگام بی‌کیفیت، هزینه اولیه شما کاهش می‌یابد؛ اما نمی‌توان آن را برای مدت طولانی استفاده کرد.

از همین رو پس از گذشت مدت کوتاهی از استفاده از آن، ایزوگام خیلی سریع نیاز به ترمیم پیدا می‌کند. اما با استفاده از خدمات مرکز پخش و نصب ایزوگام سایوند، نه‌تنها می‌توانید این ایزوگام‎‌ها را با قیمت ارزان تهیه کنید، بلکه می‌توانید از آن برای مدت طولانی نیز استفاده کنید.

برچسب ها
نوشتهٔ بعدی
ایزوگام پشت بام
نوشتهٔ پیشین
مشخصات ایزوگام استاندارد چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button
× به ما در واتساپ پیام دهید